Agresivní Romové z Varnsdorfu jsou za mřížemi! Zatím jen dva

Romové
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Policisté pokročili ve vyšetřování novoročního napadení ve Varnsdorfu, kdy pětice romských mladíků zaútočila na čtveřici chodců a dva z nich zranila. Policejní mluvčí Petra Trypesová agentuře Mediafax sdělila, že se ve čtvrtek podařilo zadržet dva útočníky.

"Policie případ začala vyšetřovat na základě oznámení jednoho z poškozených. Dva výtržníky ze Šluknovského výběžku se policistům podařilo zadržet ve čtvrtek odpoledne na základě předchozího souhlasu státního zástupce. Oba budou obviněni z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví. V úvahu přichází i rasový podtext, o němž bude rozhodnuto až na základě dalšího vyšetřování,“ uvedla Trypesová.

ČTĚTE TAKÉ:
Strážník rozeslal email s náboji. Prý lék na Romy

 

Incident opět rozvířil emoce ve Varnsdorfu a je jedním z důvodů konání demonstrace proti romské kriminalitě, která se bude ve městě konat v neděli odpoledne. V sobotu se měla ve Varnsdorfu konat i neohlášená romská demonstrace, kterou měl na Facebooku svolávat Emil Dunka.
 

Děčínský deník informoval, že za Dunku se vydával kontroverzní Lukáš Kohout, s kterým organizátoři nedělní demonstrace už nechtějí nic mít.

tn.cz / mediafax / gar