kauza kramný

ANALÝZA: Takhle zabíjí elektřina a tohle tvrdil Kramný! Lže policie, nebo on?

Rodina Kramných na pláži
Zdroj: Archiv Petra Kramného
Monika, Klára a Petr Kramní v Egyptě...

Monika a Klára Kramné nezemřely patrně na otravu, ale zabil je elektrický proud. Z vraždy policie viní Petra Kramného. Ten přitom od počátku mluví o otravě. Znovu jsme proto analyzovali jeho zpověď o tom, jak manželku a dceru objevil mrtvé...

Petr Kramný od počátku podporuje verzi, že Monika a Klára byly otráveny. Pochopitelně netvrdí, že by je zabil sám, ale že se všichni, včetně jeho samého, otrávili. Kramný od počátku říká, že v onen osudný den všichni tři zvraceli a bylo jim velmi špatně.
 

Monika s Klárou podle Kramného ležely na posteli a trápily je bolesti, když se kolem 22 hodiny zvedl a šel z hotelového pokoje sehnat lahev s vodou. Nebyl dlouho pryč, sotva pár minut. Pak opět ulehl do postele a usnul.
 

Ve tři hodiny ráno pak podle svých slov sáhl na dceru Klárku a zjistil, že její tělo je už studené. "Zjistil jsem nejdříve, že je dcera mrtvá. Když jsem na ni sáhl, byla celá ledová. Okamžitě jsem rozsvítil světlo a zjistil jsem, že je celá flekatá, fialová, takže jsem ji začal oživovat. V tom jsem řval na manželku, ať vstává, že se něco stalo. Ona ležela zády k nám a vůbec nereagovala," popsal TV Nova Kramný osudnou noc.
 

 

"Já jsem dceru oživoval, dával jsem jí umělé dýchání. V tom jsem plácnul manželku po zádech, ať vstává. Ona nevstávala, já jsem na ni rychle skočil, otočím ji a manželka měla otevřené oči, otevřenou pusu, byla celá fialová. Taky jsem se snažil jí dát masáž srdce, dýchání z úst do úst, ale prostě to nešlo. Ony byly už celé fialové, byly mrtvé," řekl také Kramný TV Nova.
 

Pokud ovšem - jak stojí v obvinění Kramného - Monika a Klára nezemřely na otravu, ale na zásah elektrickým proudem, nedává popsaný scénář smysl. Při zásahu elektrickým proudem obvykle člověk umírá ihned a zpravidla nikoli v posteli. Úmrtí po delší době je pravděpodobné spíše u úrazu stejnosměrným proudem, který způsobuje rozklad krve.
 

I tak by ale oběti rozhodně měly možnost Kramnému o jakémkoli incidentu s elektrickým proudem říct a Kramný by nemlžil úvahami o otravě. Vzhledem k tomu, že podle Kramného bylo špatně všem třem, musel by i on utrpět úraz elektrickým proudem. Nehledě na to, že by neměl důvod takovou důležitou věc policistům tajit.
 

Příčinou smrti při zasažení proudem bývá míhání srdečních komor vedoucí až k zástavě srdce. To by se těžko mohlo stát, pokud by se události té noci odehrály tak, jak je líčí Kramný, tedy že Monika a Klára zemřely vedle něj v posteli.
 

 

Je otázkou, zda si patologové v Egyptě i v Česku všimli známek typických pro úraz elektrickým proudem. Jisté je, že vylučují smrt otravou. Pokud Monika a Klára zemřely zásahem elektrického proudu, pak jejich těla mohla nést stopy tzv. proudových známek. Ty vznikají působením tepla v místě, kudy do těla elektřina vstupuje a kudy ho opouští. Nejčastěji to bývají ruce a chodidla.
 

Proudové známky vypadají jako trhlina kůže, zaschlá oděrka nebo plochá bradavice. Někdy jsou nápadné, jindy těžko postřehnutelné a někdy se netvoří vůbec. Určit jednoznačně jako příčinu smrti elektrický proud bývá u zjevných úrazů s popáleninami snadné. V opačných případech to ale není tak jednoduché. Pitevní nález není charakteristický, ale mrtví mají často otok plic, tekutou krev i po smrti, překrvené orgány a celkové známky dušení.
 

Jediné, co by mohlo z Kramného výroků odpovídat pravdě, je popis fialových skvrn. Říká se jim také posmrtné skvrny, modré skvrny či latinsky livor mortis. Tyto skrvny jsou jasnou známkou smrti. Začínají se objevovat asi půlhodinu až dvě hodiny po úmrtí a nejvíce se rozvinou šest až dvanáct hodin po smrti. Když člověk zemře, přestane mu v těle proudit krev a těžší červené krvinky klesnou do níže položených částí těla.


Poslechnětě si, jak Petr Kramný popsal smrt své manželky a dcery:


 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zavraždili přítelkyni Michaela Douglase. Měl si ji brát

Paul Walker byl zavražděn! píší americké weby

tn.cz / gar