Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Anonym nahlásil bombu! Strach, evakuace a happyend! Policisté muže dopadli!

Anonymní oznámení bomby uložené v panelovém domě dostali ve středu odpoledne policisté v Liberci. Policejní mluvčí Ludmila Knopová agentuře Mediafax sdělila, že policisté muže krátce po telefonátu dopadli v tramvaji.

„Muž volal na tísňovou linku, že v domě v Jáchymovské ulici vybuchne do dvou hodin bomba. Do akce byly nasazeny dvě desítky policistů. Ti prohledali přístupové prostory a zahájili evakuaci obyvatel dvanáctiposchoďového domu," uvedla Knopová.

Na místě zasahovali i hasiči. Dům prohledával pes speciálně vycvičený na hledání výbušnin.

"Bylo nutné evakuovat čtyřicet lidí, policisté kontrolovali i zaparkovaná auta v okolí a také kontejnery na odpadky. Pátrání bylo s negativním výsledkem ukončeno po sedmnácté hodině. Klid však netrval dlouho. V 18.30 volal anonym znovu, tentokrát z jiného čísla a tvrdil, že bomba je v domě stále," upřesnila mluvčí.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
"Bomba" na krku australské dívky byla ATRAPA!


K telefonní budce v Lidových Sadech vyjela policejní hlídka. "Cestou potkala odjíždějící tramvaj, jejíž zastávka je právě u telefonní budky. Policisté jeli za tramvají a na další zastávce zkontrolovali cestující. Muž (37) se policistům přiznal, že on je tím vyhrožujícím anonymním telefonistou," dodala Knopová.

Při dechové orientační zkoušce mu policisté naměřili 2,43 promile alkoholu. Za šíření poplašné zprávy muži hrozí až tři roky vězení.

tn.cz / Mediafax