Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.10. 2011 19:52

Anonym vyhrožuje obchodům BOMBOU! Podruhé vyklízejí My...

Policie v pondělí krátce po 19. hodině znovu uzavřela obchodním dům My na Národní třídě v Praze, anonym zde již podruhé během dvou hodin nahlásil bombu. Informace Mediafaxu potvrdila mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Anonym na policii podruhé volal před 19. hodinou, v 19.15 tak byl My znovu uzavřen a dovnitř se vrátili pyrotechnici. Ti přitom jen pár chvil předtím ukončili prohlídku prostor po prvním telefonátu.
 

Obchodní dům My na pražské Národní třídě museli policisté zcela vyklidit již po 17. hodině, když anonym nahlásil bombu poprvé. Před šestou hodinou odpoledne se prostory podařilo zcela vyklidit. Z budovy muselo být evakuováno přes 1500 lidí. Po výbušnině poté asi hodinu pátrali pyrotechnici, stejně jako v dalších případech ale v budově žádná bomba nebyla.
 

PSALI JSME:

Mladík vyhrožoval bombou! Teď mu hrozí až 5 let vězení!

 

Policisté přitom těsně před ohlášením bomby na Národní třídě dokončili prohlídku všech pater obchodního domu Nový Smíchov na Andělu, které museli evakuovat po třetí hodině odpoledne ze stejného důvodu. Pyrotechnik zde nakonec žádnou bombu nenašel a po 18. hodině se obchodní dům opět otevřel zákazníkům.
 

Policisté nyní intenzivně pátrají po autorovi všech telefonátů, zjišťují i případnou spojitost mezi oběma případy.
 

Pražská policie v pondělí přijala celkem čtyři anonymní hlášení o umístění nástražného výbušného systému. Již ráno museli policisté evakuovat více než tisícovku studentů a vyučujících střední školy na Jarově. Při prohlídce se žádná bomba nenašla.

tn.cz / Mediafax