Sloužil vězňům

Bachař nosil za úplatu do věznice mobily a drogy, zadržela ho inspekce

Bachař nosil vězňům drogy
Zdroj: GIBS

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhá příslušníka vězeňské služby z věznice Jiřice pro zneužití pravomoci úřední osoby a úvěrový podvod. Do věznice nosil mobilní telefony a drogy, řekla ve čtvrtek Mediafaxu mluvčí Radka Sandorová s tím, že za úvěrový podvod jsou s ním stíhány další dvě osoby.

„Nezákonného jednání se příslušník vězeňské služby měl dopouštět opakovaně a za úplatu, když do střeženého prostoru věznice vnášel zakázané předměty, jako mobilní telefony a omamné a psychotropní látky typu metamfetamin. Předával je vybraným odsouzeným osobám, které organizovaly distribuci mezi další odsouzené ve výkonu trestu,“ dodala mluvčí.


Za služby si bachař nechával platit od příbuzných odsouzených. Peníze mu posílali na účet jednoho z kompliců.


„Současně se všichni tři obvinění pachatelé měli dopouštět úmyslné trestné činnosti při sjednávání půjček a úvěrů od různých bankovních i nebankovních společností. Záměrně uváděli nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje,“ vysvětlila Sandorová.


Všichni obvinění jsou stíháni na svobodě. „Nadřízený služební funkcionář obviněného příslušníka byl o jeho trestním stíhání vyrozuměn,“ ukončila mluvčí.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax/luk