Činorodý gang

Banda zlodějů podpalovala seníky, aby mohla nedaleko vykrádat prodejny.

Gang vymyslel fintu
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Zvláštní způsob zlodějiny vymyslela šestice zlodějů z Táborska. Vyhlédli si prodejnu, a aby odlákali pozornost policistů, podpálili něco v okolí. Celkem založili pět požárů. Na svědomí mají ale i podvody. Kriminalisté prozatím zjistili škodu za více než sedm milionů korun, řekla policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Po pachatelích rozsáhlé trestné činnosti začali kriminalisté pátrat od začátku roku. “Prvotním impulsem byly opakované podvody, které se na území našeho kraje objevovaly. V souvislosti s nimi se zaměřili na dva muže. Postupně pak odhalili jejich další trestnou činnost a zároveň i komplice,” dodala mluvčí.


Přece jen ale byly jejich specialitou krádeže, před kterými podpalovali například seníky. “Když byl „vzduch čistý“ a policisté byli zaměstnáni požárem, vykradli vyhlédnutou prodejnu. Požáry založili na Táborsku, Jindřichohradecku a Pelhřimovsku,” vysvětlila Uhlířová.


Zlodějům ale bylo v podstatě jedno, co kradou. Hlavně, že to něco hodilo. Kradli i litinové mříže u silnic, telefonní kabely a další věci, které daly prodat do sběren. Jednou dokonce ukradli celý traktor. Někteří z nich si půjčovali peníze, i když věděli, že je nevrátí a další u několika benzínek tankovali a potom tvrdili, že nemají na zaplacení. Zkrátka toho mají na svědomí dost a dost.


“Kromě toho se od minulého roku čtyři z nich dopustili opakovaně zločinu podvodu. Hlavním organizátorem byl muž (35 let) tmavší pleti a silnější postavy. Vždy přišli za poškozeným s tím, že mu za poplatek pomohou sjednat úvěr nebo vyřídit dědictví. Poškozený zaplatil požadovanou sumu za vyřízení půjčky a čekal na peníze. Ty však nedostal. Veškeré pokusy o navázání komunikace s pachateli pak byly zbytečné,” pokračovala mluvčí.


Členové bandy byli obviněni z několika trestných činů a přečinů. Například poškození cizí věci, krádeže, nebo podvodu. Dva skončili ve vazební věznici.


Zatím zjištěná škoda, dosahující sedmi milionů korun ale nemusí být konečná. “Proto kriminalisté žádají všechny osoby, které byly podobným způsobem podvedeny a které se tak mohly stát obětí těchto pachatelů, aby kontaktovaly kriminalisty na telefonních číslech: 974 221 447 nebo 974 221 483. Vaše svědectví pomůže s dalším objasňováním tohoto rozsáhlého případu,” ukončila Uhlířová.
 

tn.cz/luk