Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Prolhaný lupič: Peníze i pistoli jsem našel v igelitce!

Z bankovní loupeže je obžalován Jaroslav Filip z Krupky na Teplicku. U Krajského soudu v Ústí nad Labem, který se ve středu začal jeho případem zabývat, vinu odmítl.

Podobně jako v přípravném řízení i před senátem tvrdil, že peníze našel. „Jel jsem po Krupce a z protijedoucího auta někdo vyhodil igelitovou tašku. Byly v ní peníze, pistole a nějaké další věci,“ uvedl Filip.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Podvod u pokladny nevyšel! Krádež překazila ostraha

 

Podle obžaloby měl pobočku Komerční banky přepadnout loni v únoru maskován kuklou a ozbrojen plynovou pistolí. Úřednice banky donutil k vydání českých korun a eur za 883 489 korun. Při odchodu jim vyhrožoval, že pokud se budou za ním koukat z okna, vystřelí na ně. Jedna z úřednic přesto zahlédla, jak od banky odjíždí stříbrné auto a pamatovala si i část značky.

 

Filip peníze uložil u matky a částečně s nimi uhradil dluhy, určitý obnos nosil stále s sebou v batohu. Uvedl, že peníze si nechal, protože jeho dluhy činily kolem půl milionu korun, z příjmu šestnáct tisíc korun splácel třináct tisíc a jeho manželka je plně invalidní.

 

Stejnou banku pak přepadl dvakrát další lupič, kterým byl policista pracující v Praze.

tn.cz / mediafax / kos