Překvapení v paneláku

VIDEO: Batole na Českolipsku si hrálo na parapetu, 10 metrů nad zemí!

Nervy drásající podívaná se naskytla lidem na sídlišti ve Stráži pod Ralskem. Na parapetu okna ve třetím patře lezlo nijak nejištěné batole. Stačil jeden chybný krok a dítě by se zřítilo dolů.

Hrůzu v očích měli lidé, kteří pozorovali nebezpečnou cestu batolete ve výšce deseti metrů. Nijak nejištěné lezlo po parapetu tam a zpátky. "Šel mi mráz po zádech, Orosilo se mi z toho čelo, chtělo se mi brečet," řekli reportérovi TV Nova svědci, kteří nebezpečnou situaci viděli na vlastní oči.
 

Kdo mohl, snažil se zabránit, aby dítě spadlo. Kolem procházející učitelka mateřské školky šla zvonit na zvonky, aby rodičům někdo řekl, že si mají dítě vyzvednout. Další lidé se seřadili pod oknem a s napřaženýma rukama byli připraveni batole zachytit.
 

Podívejte se na celé video s nebezpečnou situací

 

 

Podle propočtů matematiků Technické univerzity v Liberci by dítě padalo 1,4 vteřiny a nad zemí by nabralo padesátikilometrovou rychlost. Dítě doslova balancovalo na hranici života a smrti. "Kdyby spadlo, pokud by nezemřelo, určitě by utrpělo velmi závažný úraz," okomentoval situaci Jan Lejsek z liberecké záchranné služby.

 

Naštěstí ale záchranáři práci neměli. Batole zachránila jeho matka, která ho zavolala, a pak s ním zmizela v bytě. O matku se zajímá policie. Podle mluvčí Dagmar Sochorové bude určitě vyslechnuta.

 

Matka dítěte – Mongolka – přijela do Česka za prací a dítě je doma zřejmě často samotné. "To dítě často brečí, v noci i přes den," řekli reportérovi TV Nova sousedé rodiny.

 

 

Policisté se také zajímají o autora, který děsivé video umístil na internet. Zajímá je především to, zda volal pomoc nebo jen celou akci zaznamenal.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

muf s přispěním Ivana Berky TN.cz