Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

BESTIE! Vydíral rodiče Aničky! Dostal podmínku

Okresní soud Plzeň jih projednal případ čtyřiadvacetiletého muže, který se loni pokoušel prostřednictvím sms zpráv vydírat rodiče zmizelé Aničky Janatkové z Prahy.

Otci pohřešované dívky poslal loni v listopadu na mobil 94 sms zpráv a vysloužil si stíhání za podvod a útisk.

 

Soud v Plzni muže odsoudil na dva a půl roku s pětiletou podmínkou.

 

Podívejte se na reportáž z odpoledních televizních novin
 

 

"Dobrý den, mohu vám zjistit informace o Aničce, ale nechci mít nic s policií a nestojím o tak velkou odměnu," psal v jedné z mnoha sms zpráv vyděrač. Za údajné informace o Aničce požadoval vyděrač 250 tisíc korun. Sliboval, že po zaplacení peněz mohou mít rodiče dceru doma do 48 hodin.
 

Policisty z jižního Plzeňska přivedli na stopu vyděrače jejich kolegové z Prahy. Pachatele zadrželi policisté v chatové oblasti poblíž Stodu na Plzeňsku. Vyděrač si krátce pobyl ve vazbě, odkud byl již propuštěn na svobodu. Nyní mu hrozí až dvouletý trest vězení.
 

Anička zmizela 13. října v pražské Troji. Naposledy byla viděna v ulici Pod Písečnou, kudy se vracela ze školy. Od té doby pátraly po holčičce každý den desítky policistů, městských strážníků i vojáků, hasičů a psovodů. Rodiče pohřešované Aničky kontaktoval ještě další vyděrač, který byl rovněž dopaden.
 

s přispěním Terezy Maixnerové Mediafax