Bezdomovci v oblecích brali pro podvodníky půjčky za miliony!

Vychytralé podvodníky, kteří oblékali bezdomovce do kvalitních obleků a s falešnými doklady je posílali do bank pro půjčky, dopadli ostravští kriminalisté. Padělatelé tak připravili banky o téměř deset milionů korun.

Dvojice devětatřicetiletých podvodníků si doma zřídila padělatelskou dílnu. V ní muži vyráběli falešné občanky, řidičáky, pasy a různé doklady. Ty pak používali k získání půjček v bankách, k čemuž využívali ostravské bezdomovce. “Vytipovali si čtyři sociálně slabé lidi, slušně je oblékli, dali jim padělané dokumenty a poslali je do úvěrových společností, nebo do bank, aby získali půjčku,“ popsal způsoby podvodníků šéf ostravské kriminálky Martin Válek s tím, že vše bylo vymyšlené do nejmenších podrobností.


“Bezdomovce vybavili dokonce i falešnými potvrzeními od zaměstnavatele, a na internetu zřídili stránky této fiktivní firmy, kde byly uvedeny kontakty na jednoho z podvodníků. Pokud si tedy banka ověřovala údaje o zaměstnání žadatele, dovolali se jednomu z podvodníků, který vše, včetně výše příjmu, potvrdil ,“ dodal Válek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Podvodníci prodávali neexistující zboží, okradli stovky lidí o miliony


Tímto stylem se jim podařilo získat 56 půjček v několika finančních ústavech, čímž získali 9,5 milionu korun. Z bezdomovců se tak stali milionáři, protože podvodníci se s nimi velmi slušně dělili.


Povedenou partu však nakonec policisté odhalili a pozatýkali dvojici podvodníků i tři bezdomovce, jednomu se podařilo utéct. Při domovní prohlídce policisté objevili falzifikáty občanek, velké množství mobilů a také dvě pistole. Všichni podvodníci jsou momentálně ve vazbě.
 

maš TN.cz