Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Utekl po svých

Bláznivá honička Prahou: Řidič ujížděl policistům dvoustovkou v protisměru!

Policejní auto -
Zdroj: Mediafax

Až dvousetkilometrovou rychlostí a místy v protisměru ujížděl v pondělí odpoledne pražským policistům neznámý řidič. Auto pak nechal v lese za Prahou a utekl, policisté po řidiči nyní pátrají.

Honička začala, když chtěla hlídka kolem 13:15 zkontrolovat řidiče audiny na Novopacké ulici na severovýchodním okraji Prahy. "Policisté rozsvítili modrý maják a červený nápis 'stop'. Řidič ale zareagoval opačně a s vozidlem začal zrychlovat," popsal situaci mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
 

Motorista ujížděl v protisměru až na rychlostní silnici R10 a po ní dál směrem na Mladou Boleslav. "Mnohdy jel až dvousetkilometrovou rychlostí," doplnil mluvčí.
 

Po chvíli řidič z R10 sjel a ztratil se z dohledu. Až s pomocí vrtulníku se podařilo najít hledané auto v lese zhruba dvě desítky kilometrů za Prahou poblíž Káraného, ale už bez řidiče.
 

"Po něm okamžitě začali pátrat policisté se služebními psy, bohužel zatím neúspěšně. Nicméně pátrání dále pokračuje v úzké spolupráci se středočeskými kolegy," uvedl Hulan.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejdrsnější dopravní nehody roku 2013 na kameře: Hůř než tihle nejezdí nikdo

Video přímo z nehody: V těchto plamenech umíral Paul Walker z Rychle a zběsile

tn.cz / ČTK / hmr