Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Boss STARKA si oddechl! Policie ZASTAVILA stíhání kvůli únosu KREJČÍŘOVA otce!

Jaroslav Starka
Zdroj: Jindřich Kodíček

Proti lidem obviněným z únosu Lamberta Krejčíře, otce uprchlého podnikatele Radovana, bylo zastaveno trestní stíhání. Mezi nimi je i příbramský fotbalový boss Jaroslav Starka.

Městské státní zastupitelství v Praze vyhovělo návrhu policie a zastavili trestní stíhání obviněných z únosu otce uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře Lamberta. Mediafax o tom ve čtvrtek informovala mluvčí žalobců Štěpánka Zenklová.

Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), vyšetřující zmizení podnikatele Lamberta Krejčíře, ukončil vyšetřování a státnímu zastupitelství na konci března navrhli zastavit trestní stíhání všech obviněných. Důvodem bylo, že se ani po čtyřech letech vyšetřování nepodařilo shromáždit dostatek důkazů.

ČTĚTE TAKÉ:
DRZÝ KREJČÍŘ: Žaluje JAR o pět a půl milionu korun!

V souvislosti se zmizením Lamberta Krejčíře policie obvinila celkem šest osob včetně příbramského fotbalového bosse Jaroslava Starky. Ten byl zprvu krátce stíhán vazebně, než zaplatil stanovenou kauci v řádu milionů korun a byl od té doby vyšetřován na svobodě.

Údajně unesený podnikatel Lambert Krejčíř zmizel na podzim 2002. Policie je přesvědčena, že ho unesla skupina lidí, v níž byl i Starka. Lambert Krejčíř prý poté podle policistů za přesně nezjištěných okolností zemřel - spekuluje se, že v kufru auta na srdeční zástavu, jeho tělo se však nikdy nenašlo.

Jak Zenklová upozornila, rozhodnutí státního zastupitelství není definitivní, neboť si proti němu mohou podat stížnost jak obvinění, tak i zástupce poškozených. V takovém případě by o případu rozhodovalo Vrchní státní zastupitelství v Praze.

tn.cz / Mediafax