Brněnská tajemnice PODVÁDĚLA! Policie ji chce obvinit ze zproněvěry

Policie se chystá obvinit tajemnici Brna-Žabovřesk Jarmilu Kučerovou ze zpronevěry.

Kriminalisté se chystají obvinit tajemnici radnice městské části Brno-Žabovřesky Jarmilu Kučerovou ze zpronevěry. Žena si podle policie vytiskla na radniční tiskárně svoje vlastní předvolební letáky do zastupitelstva Kobylnice, kde žije, zjistila v pátek agentura Mediafax.

 

Škodu, kterou tím Kučerová radnici v Žabovřeskách způsobila, vyčíslila policie na 15 tisíc korun. Za zpronevěru hrozí tajemnici až dva roky vězení.

 

"Případ máme těsně před dokončením. Pravděpodobně již příští týden jej předáme státnímu zástupci s návrhem na obžalobu," řekl agentuře Mediafax policejní mluvčí Pavel Šváb. Základem obžaloby bude podle mluvčího především nedávno ukončená expertíza volebních letáků. "Potvrdila, že volební letáky vznikly na tiskárně radnice v Žabovřeskách," dodal Šváb.

 

Kučerová nicméně zůstává stále na úřadu formálně zaměstnaná. Od dubna, kdy se její jednání provalilo do úřadu nechodí, pobírá ale průměrný plat. Radnice se totiž zdráhá tajemnici propustit, dokud o její vině či nevině nerozhodne soud - riskovala by tak ženinu pravděpodobnou žalobu o neplatnosti výpovědi. Profesní kvalifikace Kučerové pak zároveň neumožňuje starostovi přeřadit ženu na jinou práci. Městskou kasu tak již nyní celá kauza stojí jen na platu Kučerové statisíce korun.

Případ však má již svoji první oběť. Paradoxně se jí stal specialista IT Michal Eger, jenž na počínání nadřízené upozornil. Kučerová, která jako tajemnice zodpovídá na radnici za dodržování zákonů, mu totiž dala těsně před svým vynuceným odchodem domů výpověď. Eger, který musel radnici opustit, se však domnívá, že se mu tajemnice pomstila. K soudu proto podal žalobu o neplatnosti výpovědi. Pokud ji soud uzná, bude jej muset vzít radnice do zaměstnání zpět a doplatit mu navíc zpětně ušlý plat.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax