Drsný zásah

Brutálně mlátil důchodce a potom je okrádal, přišli si pro něj lovci lebek

Lovci lebek dopadli velmi nebezpečného lupiče a násilníka, který se vyhýbal nástupu do vězení. Zdeněk Dočkal, který surově bil důchodce a pak je okrádal přímo u nich doma, neutíkal elitním detektivům z útvaru cíleného pátrání déle než sedm dní.

Detektivové Dočekala nakonec zatkli na ubytovně v Třinci. Vtrhli k němu v půl osmé večer. Zatčení rozhodně nečekal, byl ve svém pokoji jenom ve spodním prádle a když mu do obličeje mířily laserové zaměřovače z policejních zbraní, bylo mu hned jasné o co jde a ani se nesnažil bránit.
 

Násilí mu přitom nebylo cizí, se svými čtyřmi kumpány totiž zaútočil celkem 16krát. Úřady po něm pátraly měsíc, když ale případ dostali lovci lebek - chytili ho za sedm dní.
 

Členové gangu okrádali obvykle seniory. Lupiči v kuklách většinou zazvonili u dveří a když jim někdo otevřel svázali ho, přelepili mu ústa lepící páskou a prohledali mu byt. Svým obětem často hrozili nožem nebo jinou zbraní, někdy do nich bušili pěstmi. Jedno muže dokonce zbili tak, že mu zlomili i klíční kost.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

fim / s přispěním Matěje Rychlého TN.cz