Brutální napadení v Novém Boru: Romové zbili mladíka

Ke druhému napadení jenom během prodlouženého víkendu došlo v Novém Boru na Českolipsku. V neděli nad ránem skupinka útočníků ztloukla dvacetiletého mladíka, řekla agentuře Mediafax mluvčí policie Libereckého kraje Ivana Baláková.

Skupinka Romů si kolem 2.30 všimla dvacetiletého mladíka, který procházel místní částí Arnultovice. "Pokřikovali na něj, ale on na to nereagoval a snažil se vyhnout konfliktu. Útočníci jej však dostihli a napadli i fyzicky," uvedla mluvčí. Mladíka zastavili, srazili na zem a ztloukli.

 Podívejte se na reportáž TV Nova z pondělí 31. 10. 2011


 

Mladý muž utrpěl pohmožděniny a podlitiny po celém těle a musel si přivolat záchrannou službu na ošetření. Policie případ vyšetřuje pro podezření z přečinu výtržnictví.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

První případ během prodlouženého víkendu se stal v Novém Boru v pátek večer. "Na tísňovou linku zavolali svědci a ohlásili napadení mladíka a dívky," sdělila Baláková.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Další útok Romů! Napadli mladý pár! Skončil v nemocnici

 

Skupina přesně nezjištěného počtu Romů tam napadla a ztloukla patnáctiletou dívku a jejího osmnáctiletého kamaráda. Tomu podle záchranářů útočníci zlomili nos a způsobili otřes mozku. Dívka utrpěla povrchové poranění na hlavě. Po příjezdu policejní hlídky na místo tam už útočníci nebyli.

 

Zdravotníci mladíka i dívku převezli na ošetření do českolipské nemocnice. I tento případ policie vyšetřuje pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví.

tn.cz / Mediafax