BRUTÁLNÍ PŘEPADENÍ SMĚNÁRNY! Lupič zbil pracovnici, pak ukradl peníze a dálniční známky!

Kořist v řádu statisíců korun si odnesl v neděli pachatel loupežného přepadení směnárny v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku. Zbil obsluhu, sebral peníze a utekl, řekla v pondělí agentuře Mediafax policejní mluvčí Michaela Pavlíčková.

Ženu pracující ve směnárně přepadl v neděli kolem sedmé hodiny ráno muž hovořící česky, maskovaný černým šátkem přes nos, ústa a bradu. "Na hlavě měl šedobéžovobílou kšiltovku, ostatní oblečení měl černé. Byl asi 185 centimetrů vysoký, robustnější postavy, měl krátce střižené světlé vlasy," řekla Pavlíčková.

ČTĚTE TAKÉ:
AKČNÍ PŘEPADENÍ! Lupiči míříli na obsluhu směnárny samopalem


Muž popadl ženu za ramena a zatlačil ji do chodbičky směnárny. Poškozená začala křičet a lupič na to reagoval tak, že jí udeřil pěstí do obličeje. Žena nakonec skončila na podlaze směnárny a od pachatele utržila ještě několik ran pěstí. Muž pak ženu svázal a přes ústa a kolem hlavy jí zavázal hadr na podlahu. "Poté vzal peníze a dálniční známky a utekl. Škoda byla vyčíslena v řádu statisíců korun," dodala Pavlíčková.

Žena, které se nedlouho nato podařilo vyprostit ze svázání, přivolala policisty. Ti zavolali záchranku, která ji převezla k ošetření lehkých zranění. Případem se intenzivně zabývají českokrumlovští kriminalisté i kapličtí policisté a po pachateli i penězích pátrají.

tn.cz / Mediafax