BRUTÁLNÍ PRONÁSLEDOVÁNÍ! Dívky (15) a (22) několik měsíců obtěžoval ŠÍLENEC!

Brutální pronásledování
Zdroj: Mediafax
Za stalking je trestní sazba až jeden rok odnětí svobody

Příbramská policie vyšetřuje dva případy stalkingu, v jednom byla pronásledována teprve patnáctiletá dívka. V druhém případě neznámý muž obtěžoval SMS zprávami a telefonáty 22letou ženu ze Sedlčanska.

Informace agentuře Mediafax poskytla ve středu mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. "Z nebezpečného pronásledování byli obviněni dva muži," upřesnila Schindlová.

Podle jejích slov osmatřicetiletý muž z Příbramska v loňském roce neustále obtěžoval 15letou dívku. "Čekal na ni ve voze před domem, jezdil za ní, čekal i před její školou, posílal jí SMS zprávy, vyhrožoval napadením jejích kamarádů a rodinných příslušníků, na sociální síti o ní zveřejňoval nepravdivé informace," vypočítala policejní mluvčí.

PSALI JSEM TAKÉ:
Stalking musí trvat aspoň měsíc, tvrdí ministerstva


Dívka muže, který ji takto obtěžoval, znala jako kamaráda své sestry. "Několikrát si kvůli němu musela změnit telefonní číslo, to však nepomohlo," poznamenala mluvčí. Protože u ní pronásledovatel vzbudil obavu o zdraví, oznámila vše na policii, která případ nyní vyšetřuje.

Druhý případ se odehrál loni, kdy od května do konce července neznámý muž obtěžoval SMS zprávami a telefonáty 22letou ženu ze Sedlčanska. "Prozváněl ji bez ohledu na denní dobu, vyhrožoval jí fyzickým násilím, zničením automobilu a vulgárně jí nadával," uvedla Schindlová. Celkem mladou ženu kontaktoval muž téměř 300krát.

"Poškozená se nakonec odhodlala a zašla vše nahlásit na policii v Sedlčanech," pokračovala mluvčí. Jak vyšetřování ukázalo, dívce volal její známý, 37letý muž, se kterým se seznámila přes internet. "Dokonce jí poté vyhrožoval a nutil k tomu, aby svou výpověď stáhla," poznamenala policejní mluvčí.

Muž byl obviněn, kromě stalkingu, i z trestného činu vydírání, nyní mu hrozí až osm let ve vězení. Za stalking je trestní sazba až jeden rok odnětí svobody.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax