Znásilnil ženu (28) a ukradl jí svíčkovou

Znásilnil dívku a ukradl svíčkovou
Zdroj: Mediafax/ Policie ČR

Pražská policie od pátku 9. prosince pátrá po nebezpečném slovensky hovořícím násilníkovi, který s nožem v ruce na Střížkově v Praze 9 přepadl a znásilnil 28letou dívku. Jak Mediafax ve středu informovala mluvčí policie Jana Rösslerová, po činu muž dívku okradl o všechny věci.

Mladá žena se vracela domů z baru na pražském Střížkově mezi půlnocí a jednou hodinou ranní, když ji v ulici Černého napadl neznámý muž. "Když šla kolem dětského hřiště sousedícího se základní školou, muž k ní přiskočil zezadu a zacpal jí ústa tak, aby nemohla křičet. Pak mladou ženu odtáhl do křoví, kde ji povalil na zem, ke krku ji přiložil nůž a znásilnil ji," popsala útok mluvčí.

 

Poté neznámý násilník ženě odcizil luxusní kabelku s notebookem, mobilním telefonem, finanční hotovost v řádech několika tisíc korun a také tři kilogramy svíčkové panenky, kterou si nesla domů. "Celkově tak způsobil škodu za více jak třicet tisíc korun. Z místa pak utekl neznámo kam," dodala Rösslerová. 
 

ČTĚTE TAKÉ:

Tahle zrůda znásilnila dívku v Hradci! Neznáte ho?
 

Policie teď po agresorovi pátrá. Jde o slovensky hovořícího muže ve věku mezi 30 až 35 lety. "Byl vysoký asi 180 centimetrů, štíhlé až střední postavy. Má světlou až opálenou pleť, krátké tmavě hnědé vlasy, tmavě hnědé oči, úzký rovný nos a plné rty. Byl hladce oholený a oblečený do tmavé bundy do pasu a džínů," popsala mluvčí násilníka, který působil udržovaným dojmem a nebyl z něj cítit alkohol ani cigarety.

 

Pachatel podle policie s největší pravděpodobností bydlí nebo se zdržuje na pražském Střížkově či jeho okolí, anebo se mohl na místo dopravit autobusem MHD do blízké zastávky Třebenická, proto kriminalisté hledají případné svědky. "Jen malou chvíli před znásilněním procházel kolem násilníka a napadené ženy postarší manželský pár ve věku mezi 60 až 70 lety. Dvojice byla oblečená do plátěného pláště balonového typu a s sebou měla psa menšího vzrůstu připomínající plemeno bišonek nebo yorkšírský teriér. Tento pár by mohl kriminalistům výrazným způsobem pomoci při objasnění tohoto násilného trestného činu," dodala mluvčí.

 

V případě dopadení hrozí násilníkovi za trestný čin krádeže a znásilnění trest odnětí svobody až na deset let.

tn.cz / Mediafax