až židle létaly

Brutální rvačka v baru. Muži krutě ztloukli servírku i hosty

Téma:

Kriminalisté vyšetřují brutální rvačku, kterou vyvolali dva muži v Benátkách nad Jizerou. V restauraci tam nejdříve napadli servírku a pak i hosty, kteří se jí zastali. Jeden z napadených skončil se zlámanými žebry a prasklou lebkou v mladoboleslavské nemocnici.

Případ má stejný scénář jako napadení v Novém Boru. Jen útočníci nebyli tentokrát vybavení mačetami. Silně opilí muži se začali hádat mezi sebou. Hostům to vadilo a servírka je chtěla vykázat. "Chtěli objednat vodku. Řekla jsem, že mají dost, až zítra," vysvětlila příčinu konfliktu servírka. Tato její odpověď jednoho z mužů popudila a drobnou sevírku profackoval. "Řekl, že jsem blbá kráva, Vietnamka a dal mě facku."

 

Útok na mladou ženu zvedl ze židle třiašedesátiletého Jaroslava Geigera. Když chtěl zavolat policii, dostal ránu, po které šel k zemi. Celý incident trval asi patnáct minut a odehrával přímo před barem. "Já jsem ležel. Akorát vůbec jsem nic nevěděl a pak mě teda kamarád odtáhl pod stůl no a tam jsem se probral," popsal útok napadená Jaroslav Geiger.

 

 

Na záběrech je vidět, že do bezvládného muže, který se není schopný bránit, jeden z útočníků bezdůvodně kope a ještě mu dupe na hlavu. Vzduchem létají židle i stůl. V nemocnici strávil čtyři dny, dalších šest týdnů se bude léčit.

 

Do incidentu se zapojilo celkem 6 lidí. Přítrž řádění učinila až policie. Hlavnímu útočníkovi naměřila v dechu 3 promile, druhému promile a půl. "Jeden z mužů je ve vazbě. Oba byli obviněni z trestného činu těžkého ublížení na zdraví a hrozí jim až 10 let vězení," přiblížil neradostné vyhlídky útočníků David Schön, policejní mluvčí. Rváč ze záběrů má navíc už za sebou minimálně tři podobné potyčky. Před měsícem, kdy mu jinde odmítli nalít alkohol, na obsluhu namířil dokonce pistoli.

tn.cz / gar