Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 28. 6. 2012
úspěšná kontrola

Celníci chytili pašeráky léků. Ti měli zásilku schovanou v rukávu bundy

celníci našli léky v autě
Zdroj: Mediafax
Zátah na pašeráky - ilustrační foto

Celníci u Hrádku nad Nisou při běžné kontrole zadrželi pašeráky léků. Měli u sebe asi dva a půl tisíce tablet léku, ze kterého se dá vyrobit pervitin.

Bezmála dva a půl tisíce tablet léku, který je zneužíván k výrobě pervitinu, našla mobilní hlídka libereckých celníků. Lék obsahuje pseudoefedrin, který se k výrobě drogy používá. Stalo se tak při běžné silniční kontrole u Hrádku nad Nisou. Mediafaxu to řekl mluvčí severočeských celníků Jiří Nejedlý.
 

Celnici zastavili auto, v němž jeli dva muži (38 a 40 let) a čtyřiadvacetiletá řidička, kteří se vraceli z Polska. Kontrolujícímu členovi hlídky tvrdili, že žádné zboží nevezou.
 

"Celníci zprvu v zavazadlovém prostoru žádné zboží neobjevili, ale na zadním platu byla položena kožená bunda. V každém rukávu byla nacpaná igelitová taška omotaná lepící páskou. V taškách celníci napočítali přesně 2.475 kusů vyloupaných tablet s označením CLARITINE ACTIVE," sdělil Nejedlý.
 

ČTĚTE TAKÉ:

V drogách v Česku může být antrax, tvrdí protidrogový koordinátor
 

V každé tabletě léku je přitom obsaženo sto dvacet miligramů pseudoefedrinu. Ze zajištěného množství by tak bylo možné vyrobit přibližně dvě stě gramů pervitinu.
 

Osádce vozidla, čelící podezření ze spáchání trestného přečinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, hrozí trest odnětí svobody v délce od jednoho roku do pěti let.
 

Severočeští celníci evidují od začátku roku již šestnáct případů přeprav léků a podařilo se jim zajistit téměř 16 tisíc tablet léků s pseudoefedrinem, který je zneužíván k výrobě pervitinu.
 

cob tn.cz / Mediafax
Reklama