Celníci odhalili padělatelskou dílnu v Hatích

Vypalovačka
Zdroj: oficiální zdroj
Celníci odhalili dílnu na padělání CD a DVD - ilustrační foto.

Padělatelskou dílnu a více než čtyři tisíce CD a DVD nosičů za tři miliony korun odhalili celníci o víkendu ve Znojmě a v tržnici v Hatích.

Mediafaxu to v úterý řekla mluvčí celního ředitelství v Brně Lada Temňáková s tím, že vietnamského padělatele policie přistihla při pirátském pálení CD a DVD.

 

Na případu pracovali podle Temňákové celníci společně s kriminalisty řadu měsíců předem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vietnamci si pod stánky kopou nory, ukrývají tam padělky

Chytli vietnamské padělatele v Praze. Přímo při výrobě

 

 

Po shromáždění řady nepřímých důkazů pak se souhlasem soudu spustily české úřady v sobotu dopoledne cílené razie ve Znojmě a poté i v některých stáncích na tržnici v bezcelní zóně u česko-rakouské hranice v Hatích. "Při nich zajistili celníci dva počítače s vypalovacími mechanikami, které byly právě v provozu," řekla Temňáková.

 

Celníci zároveň zabavili 4 222 kusů CD a DVD nosičů s nelegálním záznamem, 423 kusů textilií označených falešnými ochrannými známkami a 5 266 kusů ostatního zboží vykazující znaky falzifikátů.

 

"Pokud by se jednalo o originály, hodnota zboží na trhu by byla asi tři miliony a tři sta tisíc korun," upřesnila Temňáková. Pokud podle policie vietnamskému státnímu příslušníkovi prokáže trestnou činnost, hrozí mu podle ní až dva roky vězení, vysoká pokuta a propadnutí zabaveného zboží.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax