Celníci zabavili padělky značkového oblečení za 34,8 milionu korun

Padělky triček s nápisy Chanel a Apple našli celníci při kontrole kontejneru v celním skladu. Škodu vyčíslili na téměř 34,8 milionu korun.

Celníci z Ústí nad Orlicí v pondělí zadrželi zboží podezřelé z porušení práv k ochranným známkám Chanel a Apple. Škoda, která by vznikla majitelům ochranných známek, by dosahovala částky téměř 34,8 milionu korun, řekla v úterý agentuře Mediafax mluvčí východočeských celníků Jitka Fajstavrová.

 

Celkem 4440 dámských trik s krátkými rukávy původem z Číny našli v kontejneru pražské společnosti při celním řízení. Na svůj další osud bude zajištěný textil čekat ve skladu celního úřadu.


ČTĚTE TAKÉ:

Celníci vydírali Vietnamce na tržištích! Spadla klec, má je policie

 

Zástupcům majitelů práv k ochranným známkám nyní běží lhůta, během které mohou zvolit jednu z následujících variant: mohou podat občanskoprávní žalobu u soudu na určení padělku nebo využít takzvaného zjednodušeného postupu.

 

 

Ve druhém případě by se zboží zlikvidovalo na náklady dovozce, aniž by soud určil, že se skutečně o padělky jedná. Pokud by uspěla první varianta a soud určil, že je zboží padělané, mohli by ho celníci se souhlasem majitele práva nabídnout humanitárním organizacím.

 

 

"Škoda, která by byla způsobená majitelům ochranných známek v případě, že by se zboží dostalo na české trhy, by dosahovala částky téměř 34,8 milionu korun. Dovozci hrozí ve správním řízení až stotisícová pokuta," doplnila

 

muf tn.cz / Mediafax