Celníci zabavili stovky nožů s nacistickou tématikou

Dýky s nacistickou symbolikou a množství padělaných nožů objevili ve středu v Praze 4 celníci, všechno zboží ihned zabavili.

Mediafaxu to v pátek sdělila mluvčí Generálního ředitelství cel Zuzana Hrubá.

 

Celníci objevili při kontrole skladových prostor ve Vídeňské ulici 838 padělků nožů a 240 dýk s nacistickou symbolikou. "Příznačně se tak stalo právě ve výroční Den boje za svobodu a demokracii," uvedla Hrubá.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Celníci zadrželi v Ruzyni pašeráka. V těle měl 67 kapslí kokainu

Celníci odhalil v nelegálním skladu v Praze padělky za čtvrt miliardy

 

Celníci při namátkové kontrole areálu spatřili v jednom ze skladů muže, který manipuloval se zbožím. "Celníci pak ve skladu objevili padělané nože značek Cold Steel, Böker, Smith & Wesson, Extrema Ratio a Benchmade," vypočítala mluvčí celníků. Hodnota originálních nožů by při tomto množství přesáhla 1,5 milionu korun. Padělky celníci zajistili pro podezření z porušení práv duševního vlastnictví.

 

Případ nožů a dýk s vyobrazením nacistických symbolů pak policie vyšetřuje pro podezření z trestného činu podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka.

 

Není to první případ, kdy celníci objevili padělky a nože s nacistickou symbolikou na jednom místě. Pražští celníci naposledy zadrželi téměř šest tisíc kusů mečů a nožů na konci září v kontejneru v rozsáhlé asijské tržnici v Tiskařské ulici.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax