galerie 477 balíčků

Celníci zadrželi obří zásilku heroinu a UKÁZALI, jak se pašuje 182 kilogramů drog! VIDEO

182 kilogramů heroinu. Právě takovou zásilku o víkendu odhalili pražští celníci. Jde o vůbec největší zásilku zabavenou v Česku. Teď ukázali to, jak se takové množství drog pašuje.

Pražští celníci odhalil historicky největší zásilku heroinu na území Česka. Z pátku na sobotu objevili v kamionu, který vezl kuchyňské potřeby, 182 kilogramů heroinu. Drogy byly napěchovány do 477 balíčků, které byly ve speciálně upravených paletách. 

Drogy převážel rumunský kamion po takzvané Balkánské trase. Zásilka byla odeslána z Turecka a příjemcem byla firma z Prahy. Řidič kamionu celníkům vypověděl, že o drogách neměl tušení.
 

GALERIE: 182 kg zabavaného heroinu

1
/
11
Zdroj: Jakub Deml/TN.cz
Odhalení 182 kilogramů heroinu - 11

 

První rozbory ukázaly, že heroin obsahoval 60 procent účinné látky. Překupníci ale prodávají gram heroinu za 1000 korun, v něm je ale jen přibližně s 15 % účinné látky. Celníci odhadují hodnotu zásilky na 728 milionů.
 


"Takto ukrytá droga v paletách byla českými celníky naposledy odhalena v roce 1990 na hraničním přechodu Náchod, kdy bylo zadrženo 100 kilogramu kokainu vypravených z Kolumbie," řekl tiskový mluvčí Celní správy ČR Jiří Barták.

tn.cz / hmr