Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

dramatické chvíle

Čerpadla i vyprošťovací tank. Hasiči zachránili býka z nádrže močůvky

Zdroj: pozary.cz

Tři jednotky hasičů, pomoc zemědělců, veterinář, čerpadla i vyprošťovací hydraulická ruka - to vše nasadili lidé ve Vražném na Novojičínsku kvůli záchraně býka z nádrže plné močůvky.

Statný býk o váze osmi metráků do nádrže s močůvkou spadl už v noci na dnešek. Bohužel i s telátkem, kterému už nebylo pomoci.
 

Býk dostal na začátku hasičského zásahu uklidňující injekci od veterináře, takže jen bezvládně visel na provaze u stěny nádrže a nevypadalo, že by se měl k životu.
 

"Hasiči pomocí tří plovoucích čerpadel a zemědělci fekálním vozem vyčerpali močůvku z nádrže na možné minimum," popsal přípravy k zásahu moravskoslezský mluvčí hasičů Petr Kůdela.
 

 

Pak pod býkem dva nejstatečnější profesionální hasiči na žebřících podvlekli zvedací popruhy a býk mohl pomalu putovat nahoru, zvedal jej vyprošťovací speciál Tatra 815.
 

"V okamžiku, kdy téměř zachráněný býk ucítil pevnou půdu pod nohama, začal sebou a popruhy docela svižně škubat. Jen ona utlumovací injekce, kterou dostal do svalu ještě v nádrži, napomohla, aby se z areálu bývalého družstva nestala španělská korida. Býk se i tak velmi zručně z dvojice popruhů bez cizí pomoci vyvlékl. Ve svobodném a radostném pobíhání mu bránil už jen popruh, kterým byl přivázán za krk k bytelné kovové konstrukci jednoho z oken," dodal k dramatické záchraně býka mluvčí Kůdela.

 

tn.cz / ČTK / hru