CHLADNOKREVNÝ VRAH půjde za popravu barmanky na 17 let sedět

Vražda - ilustrační
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

K 17 letům vězení odsoudil plzeňský krajský soud ve středu dopoledne třiašedesátiletého Milana Jedličku z Františkových Lázní. Muž podle soudu letos v březnu chladnokrevně zastřelil třiadvacetiletou vietnamskou barmanku v herně Harmonia ve Františkových Lázních.

Jedlička dostal sedmnáctiletý trest za to, že "záměrně a zcela vědomě vystřelil na barmanku herny". Zároveň mu soud uložil i protialkoholní léčení.

 

Podle obžaloby letos v březnu zastřelil Jedlička v herně Harmonia ve Františkových Lázních mladou barmanku, když přišel do podniku loupit. Z obžaloby vyplývá, že pachatel vyčkal okamžiku, až bude v baru sám s obsluhující barmankou, pak přistoupil k barovému pultu s úmyslem uloupit peníze a vyřešit tak svoji špatnou ekonomickou situaci. "Vyndal z pravé horní kapsy bundy krátkou samonabíjecí pistoli Browning ráže 7,65 milimetru, levou rukou natáhl závěr a požadoval po barmance vydání tržby," popsal tragické přepadení v obžalobě státní zástupce Martin Rykl.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VRAŽDA v pardubické vinotéce. Policie pátrá po pachateli

 

Barmanka reagovala tak, že zmáčkla tlačítko nouze ve spodní části barového pultu. Pachatel vystřelil. Postřelená žena se sesunula ze židle na zem, poté obviněný zbraň uložil zpět do kapsy bundy, vnikl za barový pult, kde se pokusil otevřít šuplík pod barovým pultem. Když se mu to nepovedlo, odešel z herny, aniž by se pokusil poškozené poskytnout pomoc. Žena utrpěla průstřel hrudníku, plic i srdce. Zemřela v důsledku masivní krevní ztráty. Bezprostředně po činu odešel bez lupu pachatel do další herny, kde ho o několik okamžiků později dopadla zásahová jednotka policie.

 

"To, co se stalo, mě strašně moc mrzí, omlouvám se všem, komu jsem ublížil. Byl jsem v takových depresích a v takovém afektu, že jsem nevěděl, co dělám," uvedl již dříve před soudem Jedlička. Následně vypověděl, že v době spáchání činu se ocitl v těžké životní situaci, kdy přišel o práci hlídače a dlužil několika věřitelům 600 tisíc korun, které prohrál na automatech. "Několikrát jsem se chtěl zastřelit a ten den jsem se rozhodl, že to udělám. Do té herny jsem si přišel dát skleničku alkoholu na kuráž, abych to pak mohl udělat," tvrdil Jedlička.

 

"Ani nevím, jak došlo k tomu výstřelu, mířil jsem asi půl metru vedle. Chtěl jsem ji jen požádat, aby mi dala 200 korun na pivo, ta žena se však natáhla po tom tlačítku a dostala se mi do rány," uvedl dále ve výpovědi Jedlička. "Nevšiml jsem si, že má na sobě nějakou krev, myslel jsem si, že jen omdlela," dodal obžalovaný.

 

Jeho výpověď se ovšem ukázala jako nevěrohodná v okamžiku, kdy předseda senátu přehrál v jednací síni záběry bezpečnostních kamer, které velmi zřetelně zachytily celou tragédii. Na záběru je patrné, jak Jedlička vyčkal okamžiku, kdy se ocitl sám v herně, pak přistoupil k pultu, za kterým stála barmanka. Chvilku spolu mluvili, pak Jedlička vytáhl z kapsy pistoli, natáhl a mířil s ní na mladou ženu. Po chvíli vyšla rána, zasažená barmanka se sesunula ze židle a zůstala ležet na zemi.

 

Pachatel si postřelené vůbec nevšiml, naprosto chladnokrevně přešel do prostoru za bar a snažil se otevřít šuplíky, kde očekával peníze. Když se mu to nepodařilo a nic nenašel, pomalým krokem odešel z herny, jako by se nic nestalo. V době činu nejevil podle záběrů kamery žádným afektem, působil naopak naprosto chladnokrevně a nezúčastněně.

tn.cz / Mediafax