Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

vymyšlené svědectví

Chlapec (12) si vymyslel, že viděl únos. Spustil tak obří pátrací akci

Útěk pacienta
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Dvanáctiletý školák v Písku oznámil rodičům, že byl svědkem únosu. Rozjela se obří pátrací akce. Vyšlo ale najevo, že si chlapec všechno vymyslel.

Včera krátce před osmnáctou hodinou přijali písečtí policisté na lince 158 oznámení od otce dvanáctiletého školáka, který doma rodičům řekl, že byl svědkem únosu. Chlapec prý viděl, jak před školou nějaký muž chytil dítě, zacpal mu ústa, vtáhl do kufru stříbrné Škody Octavie a ujel Kollárovou ulicí.
 

Po tomto oznámení se okamžitě rozjela rozsáhlá akce se zapojením desítek policistů všech územních odborů v Jihočeském kraji. Uzavřeli území a kontrolovali vozidla.
 

V pohotovosti byl připraven i vrtulník Letecké služby Policie České republiky. Písečtí kriminalisté vyjeli za chlapcem, který únos viděl, aby co nejrychleji zjistili další informace. Školák popsal, jak měl unesený i únosce vypadat.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Psychiatrička ukradla z porodnice novorozeně

 

"Kriminalisté informace okamžitě předávali operačnímu důstojníkovi a ten všem policistům v terénu. O události policisté informovali a žádali o spolupráce také další kraje a všechny policejní služby. Strážníci městské policie Písek kontrolovali záznamy z bezpečnostních kamer ve městě," řekla policejní mluvčí Kamila Ingrišová.
 

Krátce před jednadvacátou hodinou zaznělo ve vysílačkách, že je akce odvolána. Dvanáctiletý školák se kriminalistovi přiznal. Únos si vymyslel, aby byl zajímavý před kamarádem.
 

"Bohužel nejde v rámci Jihočeského kraje o ojedinělý případ, kdy si dítě vymyslelo závažný trestný čin a zalarmovalo tak policisty, kteří se samozřejmě případu věnují vždy s vysokou prioritou. Je však třeba si uvědomit, že v takovouto chvíli mohou chybět tam, kde jsou opravdu zapotřebí," dodala Ingrišová.

 

cob tn.cz / Mediafax