Učitelku vyhodili

Chlapec (7) osahával ve školce spolužáky a nutil je k sexu. Rodiče musí mlčet

Mateřská škola. Ilustrační foto
Zdroj: Jindřich Kodíček
ilustrační foto

Sedmiletý hoch sexuálně obtěžoval své čtyři spolužáky v mateřské škole v Hradci Králové. Jeho otec navíc vyhrožuje některým rodičům šikanovaných dětí.

Ředitelka školky zneužívání dětí neřešila, naopak se vše snažila utajit. Rodiče dětí proto případ ohlásili na policii. "Přijali jsme trestní oznámení od rodičů dětí o podezření ze sexuální šikany dětí ze strany sedmiletého chlapce. Vyslýcháme děti, rodiče i personál," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.


Malý násilník nutil podle rodičů děti  k velmi tvrdým sexuálním praktikám. Nejprve na záchodku osahával na genitáliích spolužačku. Později tři další chlapce donutil dokonce k orálnímu sexu. Obětem bylo pět, šest let.

 

Rodiče dětí ze školky o případu raději mlčí. "Nezlobte se, museli jsme na výslechu podepsat, že o tom nic říkat nebudeme,“ prozradila TV Nova jedna z matek.

 

Podívejte se na reportáž televize Nova:

 

Chlapec není vzhledem k věku není trestně odpovědný. "Prověřujeme případnou nečinnost ředitelky školky – myslíme si, že měla jednat minimálně s oddělením sociálně právní ochrany dětí hradeckého magistrátu. Zaměřujeme se i na rodinné poměry a výchovu v ní," upřesnila Ježková.
 

Policie v pondělí také chlapce odvedla přímo ze školky, aby jej za přítomnosti psychologů a sociálních pracovníků vyslechla.
 

Chlapec pocházející ze sociálně slabé rodiny měl nejméně v jednom případě holčičce strkat prsty do intimních partií, donutit další tři děti svléknout se a sebe navzájem uspokojovat. Když se o tom rodiče dozvěděli, obrátili se na ředitelku mateřské školy, aby zakročila. Ta se ale naopak snažila přesvědčit učitelky, aby o tom nemluvily.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Chlípný kněz zneužíval děti, prodával jim i drogy
 

Rada města v úterý ředitelku školy odvolala za závažné neplnění právních povinností vyplývajících z vykonávané funkce. "Za svého působení ve funkci ředitelky od 1. srpna 2010 neřešila problémy při zajištění dohledu nad dětmi tak, jak ukládá školský zákon. Dále nedostatečně komunikovala se zaměstnanci a rodiči, což má za následek vyhrocení napjaté situace," uvedla mluvčí hradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková s tím, že město několikrát písemně požadovalo zklidnění a vyřešení situace včetně přijetí opatření, která by vedla k nápravě. To se však nestalo.
 

Jedna z maminek oznámila, že se cítí určitým způsobem ohrožená ze strany rodiny chlapce. "Ano, to prověřujeme, a pokud by se tyto obavy maminky potvrdily, bude jí nabídnuta policejní ochrana,“ doplnila Ježková s tím, že je zatím předčasné mluvit o právní kvalifikaci případu.

 

fim tn.cz / Mediafax