Chlapík s pistolí ohrožoval lidi ve vlaku! Byly tam i děti

Jedenašedesátiletý muž z Kopidlna na Jičínsku ve středu ve vlaku předváděl svůj poplašný revolver. Lidé měli obavu, že jim ublíží, proto průvodčí vlaku zavolal policisty, kteří muže z vlaku vyvedli, uvedla ve čtvrtek policejní mluvčí Hana Klečalová.

Muž si údajně poplašný revolver pořídil na svoji ochranu. I s několika náboji zbraň koupil v Liberci a vlakem se vracel domů.

Cestou se posilňoval alkoholem a přitom si čistil střelnou zbraň slinami. Ostatní cestující byli po celou dobu ve střehu a v okamžiku, kdy začal s revolverem šermovat a ukazovat ho malému chlapci, který seděl za ním, raději si přesedli.

ČTĚTE TAKÉ:
Agresivní muž vytáhl zbraň na záchranáře! Chtěl léky


„Mezitím na jeho jednání upozornil na lince 158 průvodčí z vlaku a na jičínské nádraží vyjela policejní hlídka, která po příjezdu vlaku muže vyzvala, aby ji následoval ven. Vzhledem k tomu, že tak neučinil a místo toho si začal prohledávat bundu, nasadili mu policisté pouta a převezli na policejní služebnu, kde se podrobil orientační dechové zkoušce, která u něj prokázala přes 1,9 promile alkoholu,“ doplnila mluvčí.

Případ vyšetřují jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

tn.cz / mediafax / hur