Soud pokračuje

Chodit venku s penězi není trestné, hájí Rath miliony v krabici! Nová obvinění prý nedostal

U Krajského soudu v Praze se bývalý hejtman a poslanec David Rath vytasil s opravdu nečekanou obranou. "Chodit venku s penězi není trestné," snažil se obhájit krabici se sedmi miliony.

Před tím, než Rath vystoupil s touto připomínkou, vyslechli si všichni v soudní síni přepisy odposlechů z vily Kateřiny Pancové a Petra Kotta.


Je z nich jasně patrné, že trojice spiklenců vesele vtipkovala, Pancová si při předávání peněz i stačila postěžovat, že "je hrozný, když si to člověk nemůže ani přepočítat".


Smích ovšem Pancovou s Kottem přešel, když zjistili, že je venku policejní zásahová jednotka. "URNA, tak to jsme v p*deli," přizvukovali si oba dva vyděšeně.


David Rath dnes u soudu také zopakoval teorii o spiknutí proti němu. Poukázal třeba na to, že předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová posvětila jeho vydání bez znaosti případu.


"Policisté nejdřív hovořili o pěti milionech a nakonec to bylo sedm milionů. Z toho usuzuji, že to policie měla dopředu připravené." řekl Rath soudu. "Chtěli se mě zbavit," dodal.


Davidu Rathovi za korupci hrozí až 12 let vězení. Trest se ale ještě možná zvýší. Policisté totiž tento týden přidali nová obvinění a do případu zatáhli další firmy a lidi, včetně Metrostavu, největší stavební firmy u nás. Sám Rath ovšem tvrdí, že žádná nová obvinění nedostal.

pez, luk TN.cz