Soud rozhodl

Chronický podvodník a potížista Lukáš Kohout je za mřížemi

Známý mystifikátor, podvodník, občasný politik a muž mnoha tváří Lukáš Kohout, je za mřížemi. Policie ho zadržela a předvedla před okresní soud v Děčíně, který ho včera poslal do vazby.

Podle informací TV NOVA je Kohout momentálně ve vazební věznici v Litoměřicích. Soudce ho poslal do vazby proto, aby se nemohl schovávat nebo prchnout za hranice.


Policisté Kohouta zadrželi doma ve Varnsdorfu. Kohout rozeštval místní obyvatele, když se před dvěma lety stal samozvaným vůdcem protiromských demonstrací.


Má nastoupit 10ti měsíční trest a další soudy se na něj valí. Například urazil členy skupiny Čechomor, když ve volbách zneužil její název.

 


Takhle si Kohout představoval svoje zatýkání. S pistolí v ústech nebo samopalem v ruce se nechal nafotit na policejní služebně. Fotkami se pak chlubil na svém internetovém profilu.


Lukáš Kohout naposledy zkoušel dobýt post starosty na radnici ve Varnsdorfu. Totálně propadl. Hlas mu odevzdalo jen pár desítek lidí, tedy sotva půl procenta zdejších voličů.


Známým se stal v roce 2002 jako falešný mluvčí Hany Marvanové a později asistent šéfa valného shromáždění OSN Jana Kavana. Tehdy se mu povedl husarský kousek, kterému lidé zatleskali. Na účet Sněmovny procestoval svět. Ve státní pokladně nechal třímilionovou díru.

Související témata:
pez, Ivan Berka TN.cz