hyena za mřížemi

Chtěl obrat stařenku (85) podvodem o dům, dopadli ho Lovci lebek

Lovci lebek včera dopadli podvodníka Jiřího Novotného, který chtěl připravit o dům v centru Brna důchodkyni (85). Soud mu už dříve vyměřil trest, Novotný však uprchl a až do včerejška byl na útěku.

Jiří Novotný skončil v poutech. Nasadili mu je speciální policejní útvar "Lovci lebek". Sedmačtyřicetiletý podvodník se neštítil okrást pětaosmdesátiletou důchodkyni, naštěstí se mu to nepovedlo.

 

"Zbraň u sebe máte nějakou? Nemám! Nějakou stříkačku, něco takovýho? Koho? Nějakou stříkačku? Nemám nic!“ Tento křik byl slyšet včera v rodinném domě v Moravanech. Návštěvu Lovců lebek Novontý evidentně vůbec nečekal. "Zadrženým mužem je Jiří Novotný, který se s dalšími osobami pokusil prodat činžovní dům starší ženy v Brně,“ potvrdila totožnost dopadeného mluvčí policejního prezidia Zuzana Součková.

 

Šlo o dům v centru moravské metropole. Pomocí falešných dokladů a podpisů chtěl Novotný se svými kumpány stařenku o dům připravit. Vše zastavila až pozorná úřednice brněnského katastru.

 

[IMAGEBOX_937679]Detektivové odhalili obří daňový podvod. Zloději si vymysleli i vlastní banku[IMAGEBOX_937679]

 

Důchodkyně, kterou chtěl Novotný obrat, žije nyní v Praze. Doma jsme ji nezastihli, ale zastoupila ji její sestra. "Ona je úžasná, nesla to statečně a teď bude mít hroznou radost,“ říká její sestra.

 

Novotný byl posledním kumpánem, který se skrýval před nástupem do vězení. Zásahovka se samopaly ho překvapila. Na policejní služebnu ještě došel po svých, jenže tam se rozhodl zkusit novou hru - přímo filmově zkolaboval. "Myslel si, že díky tomu nebude muset jít do vězení,“ říká mluvčí Součková. Spletl se.

 

Vězení se Novotný nevyhnul. Přímo do žaláře ho dovezla sanitka a za mřížemi stráví sedm a půl roku.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

s přispěním Michala Kratochvíla tn.cz / hru