Divná pomoc

Chtěl pomoci kamarádovi zemřít, hrozí mu tři roky v base

Mladík se málem udusil
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Neuvěřitelný případ vyšetřují policisté z Pardubicka. Dva mladíci se domluvili, že vyřeší životní lapálie sebevraždou jednoho z nich. Při tom mu kamarád pomáhal a jen náhodou ho v poslední chvíli zachránili strážníci. Kamarádovi hrozí až tři roky vězení, řekla v úterý policejní mluvčí Eva Maturová.

Oba mladíci si vypůjčili auto, se kterým odjeli na odlehlé místo u Přelouče. „Zavedli hadici z výfuku do vozidla, jeden z nich se v autě zavřel a doslova čekal na smrt. Jeho kamarád měl sedět vedle vozidla do chvíle, než jeho známý zemře. Pak ho měl z automobilu vytáhnout, nechat v přírodě a automobil vrátit jejich kamarádce,“ vysvětlila mluvčí kuriózní případ.


Jejich počínání si zřejmě někdo všiml, protože na místo přijeli strážníci, kteří okamžitě přivolali záchrannou službu. Zatímco polomrtvý mladík skončil v nemocnici, jeho přítel na život i na smrt putoval na policejní služebnu.


Za nezištnou pomoc mu teď hrozí kriminál. „Trestní zákoník totiž hovoří v paragrafu 144 jasně. Kdo jiného pohne k sebevraždě nebo jinému k sebevraždě pomáhá, bude potrestán, došlo-li alespoň k pokusu sebevraždy, odnětím svobody až na tři léta,“ ukončila Maturová.
 

tn.cz/luk