Chtěl psa, objednal si ho z Kamerunu. Přišel o 14 tisíc

Muž z Třeboně postupně poslal naznámému muži z Kamerunu téměř 14 tisíc. Psího kamaráda se ale nedočkal.

Hořkou zkušeností se mladému muži z Třeboně stal nákup jorkšírského teriéra. Reagoval na inzerát, ve kterém jednoho takového psa prodával člověk z Kamerunu, který vystupoval pod jménem Roland hned na několika internetových inzertních portálech.

 

"Za psa měl mladík zaplatit 3 tisíce korun. Nejprve po něm ale neznámý chtěl stejnou částku, údajně na letenku, kterou měl poukázat prostřednictvím služby Western Union na jméno Roland Kaichek do města Dovala v Kamerunu," popisuje případ policejní mluvčí Jana Hlavínová.

 

Další 4 tisíce korun měly sloužit jako vratná záloha, než se pes dostane ke svému novému majiteli. Tyhle peníze mladík z Třeboně také zaplatil.

 

Poslední částku, kterou byl ještě ochotný za psa zaplatit, bylo 6 850 korun jako záloha na přepravní klec, ve které měl jorkšír přiletět. Žádost o peníze přišla mailem z adresy airlines_france@yahoo.com s hlavičkou společnosti.

 

Ze stejné adresy přišel také následující mail, kde se podvodník dožadoval dalších prostředků, protože pes byl údajně v karanténě. To už se ale zdálo mladému muži podezřelé a ozval se policii.

 

"Škoda, která mladému muži vznikla je 13 850 korun a policie pátrá po neznámém podvodníkovi," dodala Hlavínová.

 

Podvodné emaily z Afriky

 

Po sérii už známých nigerijských dopisů, které na lidech loudily za pochybné služby statisícové částky, se o prázdninách objevil nový trik. Podvodníci nabízejí e-mailem levné spotřební zboží a elektroniku.

ina Mediafax