Chtěl spáchat sebevraždu. Život mladíkovi zachránil policejní vyjednavač

Policejní vyjednavač zachránil v noci na úterý život šestadvacetiletému muži, který chtěl spáchat sebevraždu skokem z mostu v plzeňské Nádražní ulici. Po hodině se vyjednavači podařilo muži jeho sebevražedný skok rozmluvit, řekla v úterý pro Mediafax mluvčí policie Martina Zoubková.

"Krátce před půlnocí přijali v pondělí policisté na tísňové lince 158 oznámení o tom, že na mostě v Nádražní ulici stojí muž, který chce z tohoto mostu skočit dolů. Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek policistů, stejně jako příslušníci hasičského záchranného sboru a také záchranka," informovala Zoubková. Mladý cizinec se vedle odhodlání skoku z výšky rovněž pokoušel dotknout tramvajového vedení a skončit tak svůj život. Přítomní policisté proto neváhali a zkontaktovali policejního vyjednavače Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, který byl na místě během několika minut.

 

"Vyjednavač se snažil citlivým způsobem s mladíkem navázat kontakt, cizinec však odmítal komunikovat, nechtěl, aby se k němu kdokoli přiblížil, dokonce uniformované policisty z místa odháněl. Snaha vyjednavače však nevyšla naprázdno a mezi ním a nešťastným cizincem začal po malé chvíli rozhovor o tom, co se chystá muž se svým životem provést, co jej k tomu vede a o mnoha dalších věcech, které zůstanou mezi vyjednavačem a mladíkem," popsala situaci Zoubková.

 

Událost měla šťastný konec a mladík po přistaveném žebříku sestoupal před jednou hodinou ranní z nebezpečné výšky na zem. Zachráněného muže předali policisté do odborné lékařské péče. Navíc se podařilo zjistit, že měl začátkem července nastoupit výkon trestu odnětí svobody v plzeňské věznici.

Mediafax