Chtěl ubodat babičku své přítelkyně, vypíchl jí oko! Dostal 16 let

Chtěl ubodat babičku své přítelkyně
Zdroj: Mediafax
Jaroslav Lukáč těžce pobodal babičku své přítelkyně, odsedí si za to 16 let ve vězení

Šestnáct let ve vězení si definitivně odpyká Jaroslav Lukáč, který se loni pokusil ubodat babičku své přítelkyně.

Šestnáctiletý trest vězení pro Jaroslava Lukáče potvrdil v úterý odvolací senát Vrchního soudu v Praze. Lukáč se loni v Černuci na Kladensku pokusil ubodat babičku své přítelkyně. Za pokus vraždy si trest odpyká ve vězení s ostrahou.

 

Lukáč (24) vnikl na pozemek domu v Černuci na Kladensku, ale tam jej vyrušilo štěkání psa. Proto maskovaný vlezl oknem do prádelny, kde jej ale přistihla osmašedesátiletá majitelka domu, babička jeho přítelkyně. Při rvačce mu strhla masku, a protože Lukáč věděl, že ho zná, zaútočil na ni kuchyňským nožem. Těžce ji pořezal v obličeji, na krku, lýtku, stehně, hrudi i na zádech a připravil ji o pravé oko. Přesto se útočníkovi důchodkyně, která má omezenou hybnost levé ruky, ubránila.


Ihned po odstranění masky Lukáč prý několikrát opakoval, že přepadenou ženu musí zabít. Ta však útočníka vytáhla za vlasy a za přirození na ulici, kde se vysmekl a utekl. Ona sama si stačila ještě požádat souseda o pomoc.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Znásilnil a ubodal těhotnou dívku (†19) i její dítě! U soudu jen znuděně zíval


Krajský soud Pak Lukáčovi za pokus vraždy napařil 16 let vězení, proti čemuž se odvolal obžalovaný i státní zástupce. Odvolací soud však výši trestu potvrdil. Mladíkovi přitom hrozil až dvacetiletý trest vězení.


"Původní rozsudek senát zrušil, vzhledem k tomu, že krajský soud nezhodnotil všechny zjištěné okolnosti," řekl předseda soudního senátu Martin Zelenka. Přesto odvolací soud ponechal výši trestu v původní podobě.


"Naše odvolání je k tomu, že byla z obžaloby vypuštěna pasáž o krádeži," uvedla ve své řeči státní zástupkyně Eva Prskavcová. Podle jejích slov byl pokus vraždy jednoznačně prokázán přípravou jak maskování, tak i nože a dalších předmětů. Obhájce přesto žádal změnu kvalifikace na ublížení na zdraví. "On přeci nebodal, všechny rány jsou řezné a nemohlo tak jít o pokus o vraždu," namítal advokát Václav Marek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chlapec ubodal sestru Denisku (11), půjde na 9 let za mříže


"Všeho lituji, do budoucna se budu snažit," prohlásil odsouzený mladý muž, který propadl hře na automatech a měl údajně více než půl milionový dluh, který ho zřejmě dovedl až k útoku, ke kterému se při výslechu přiznal. Dokonce v den útoku okradl i svou přítelkyni.


Lukáčovi hrozilo, že si verdikt vyslechne s pouty na rukou. Velitel eskorty totiž před odvolacím jednáním požádal soud, aby Lukáč z bezpečnostních důvodů zůstal v poutech, soudce ale jeho žádosti nevyhověl. I tak během úterního jednání dával najevo svou nespokojenost, jak při vystoupení státní zástupkyně, tak i při vynesení rozsudku.

 

PSALI JSME:

Žárlivec ubodal manželku, zapálil dům a pověsil se! Teď je u soudu


"Před tím, než dostanu písemné vyhotovení rozhodnutí, tak to nebudu komentovat," odpověděl obhájce na otázku, zda je spokojený s výsledem jednání. Dodal však, že na lavici před senátem by měli být i ti, kteří v tak masivní míře připouštějí provoz hracích automatů.


Rozsudek je pravomocný, je možné pouze dovolání, které však nemá opravný účinek.

maš tn.cz / Mediafax