Pomozte

Cizí žena odevzdala v Opavě cizí novorozeně! Požádala ji o to matka holčičky?

Cizí žena odevzdala v Opavě novorozeně
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Opavští policisté pátrají po ženě, která na začátku května ve Slezské nemocnici v Opavě odevzdala novorozeně lékařce. Měla ji o to požádat matka novorozeně!

Matka porodila dítě a pravděpodobně požádala jinou ženu o uložení novorozeněte do baby boxu. Případ se stal 7. května kolem desáté hodiny.

 

"Neznámá žena měla nejprve oslovit pracovnici nemocnice s dotazem, kde se nachází baby box. Pracovnice ji tuto skutečnost uvedla a zároveň vše oznámila na dětské oddělení. Ošetřující lékařka neznámou ženu zastihla před baby boxem a dítě si osobně převzala," uvedla mluvčí opavské policie Pavla Welnová.

 

Pětadvacetiletá žena doktorce sdělila, že novorozená holčička není její. Žena je silnější postavy, vysoká asi 170 cm. Má delší vlnité černé vlasy svázané dozadu a hovořila plynule česky. Na sobě měla tmavou mikinu a rifle modré barvy.  O odložení dítěte ji měla požádat asi dvacetiletá žena, která má být ve finanční nouzi.

 

"Žádáme ženu, která odevzdala novorozeně lékařce nebo ženu, která dítě porodila, aby neprodleně kontaktovala policisty na telefonním čísle obvodního oddělení Opava 974 737 651 případně na lince 158 nebo osobně na kterékoliv policejní služebně," dodala Welnová s tím, že policisté vyzívají také svědky, kteří neznámou ženu s novorozenětem viděli nebo ji ze svého okolí znají, aby policisty informovali.

Související témata:
pet TN.cz