Cizinec v Praze zfackoval a oloupil muže

Rumun, který v Praze 8 před restaurací okradl a zfackoval v neděli jiného muže, může strávit ve vězení až deset let. O případu informoval v pondělí agenturu Mediafax mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

"Policisté pohotovostní jednotky vyjeli v neděli do ulice Pod Prodejnou v Praze 8, kvůli oznámení šarvátky dvou mužů," uvedl Hulan. Muži se údajně střetli před restaurací a napadený policistům sdělil, že neznámý útočník si na něm vyžádal vydání všech cenností, které má u sebe. "Poškozený se nejdříve vydání věcí bránil, ale útočník mu dal několik facek a vzal mu peněženku s doklady, veškerou finanční hotovost a mobilní telefon," vypočetl policejní mluvčí.
 

Poté prý agresivní muž odešel do restaurace. "Při kontrole návštěvníků podniku nejprve šestačtyřicetiletý Rumun vše zapíral a policistům tvrdil, že nic neprovedl," pokračoval mluvčí. Cizinec přistoupil i na kontrolu obsahu kapes. "Policisté mu nevěřili a přistoupili k dodatečné prohlídce," dodal Hulan.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Policie po sedmi letech dopadla lupiče, po jehož útoku v Praze zemřel turista
 

Uloupené věci nakonec policisté našli uschované v ponožkách podezřelého Rumuna. "Vzhledem k tomu, že cizinec během incidentu dal poškozenému několik facek, nebude zadržený muž stíhaný za krádež, ale pro loupež," konstatoval policejní mluvčí.
 

Podezřelému nyní tedy hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax