Důmyslný úkryt

Co se to děje? Pes objevil na ruzyňském letišti dvě pašované kostry tygrů

Zásilku vyčenichal pes
Zdroj: Celní správa

Neobvyklý nález objevil pes celníků na Letišti Václava Havla Praha. Při kontrole se nechtěl hnout od reprobeden, v kterých byly kostry pašovány. Celníci podrobili tyto bedny důkladné kontrole, při které postupně nalezli dvě lebky a velké množství kostí v surovém stavu, řekla mluvčí celníků Šárka Miškovská.

Pracovníci České inspekce životního prostředí potvrdili, že jde o dvě kostry tygrů v surovém stavu. Hlavní je, že podle mezinárodní úmluvy CITES a souvisejících evropských unijních předpisů je tygr druh zařazený do seznamu nejpřísněji chráněných živočichů. Bedny měly podle mluvčí pokračovat na Dálný východ.

 


Případ nadále vyšetřují ruzyňští celníci jako podezření z trestného činu neoprávněné zacházení s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami. Kdo ale zásillku poslal, je zatím tajemství.

 


Společně s bednami celníci zajistili i čtvery starožitné hodiny. Proto prověřují jejich původ a čekají na odborné posudky znalců, protože je podezření z neoprávněného vývozu předmětů kulturní hodnoty.
 

Mediafax/luk