Čtyřkolkáři se bojí, v lesích na ně někdo chystá pasti

Majitelé čtyřkolek pijí lesníkům a ochranářům přírody krev. Na internetu se objevily bouřlivé diskuze o tom, jak je zlikvidovat.

Majitelé čtyřkolek chtějí podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Na internetu se totiž objevily bouřlivé diskuze a návody, jak je zlikvidovat:
 

Začal bych na ně střílet i s možností smrtelného zranění některého z nich. Jsou to nechutní blbci.

 

Povolit odstřel jako přemnožená škodná.


Jednoduché řešení. Natáhněte mezi stromy ve výšce 1,5 metru tenké ocelové lanko.

 

Tyhle a podobné příspěvky píší někteří rozhořčení čtenáři. Na internetu si lidé často pouštějí pusu na špacír. Horší na tom je, že nebezpečné nápady se v některých částech republiky skutečně realizují.

 

Čtyřkolkáři se bojí

 

“Už jsme se s tím setkali, hřebíky v zemi, natažená lanka a podobně. Ochranáři navíc nabádají lidi ať v terénu natahují provazy,“ popisuje otřesnou zkušenost jeden ze čtyřkolkářů.
 

Řadě myslivců a ochranářům přírody bezohledné chování čtyřkolkářů vadí. “Oni nejezdí jen po lesních cestách, jezdí nám i v porostech a strhávají kůru z kořenových náběhů, strom potom uhnívá,“ říká na obranu jeden z lesníků.
 

Tak jako tak jde o velice závažnou věc. Podle právníka jsou diskuze na internetu velice nebezpečné. “Je to podněcování k trestnému činu ublížení na zdraví,“ dodává právní expert. A tak není divu, že majitelé čtyřkolek mají strach a brání trestním oznámením na neznámého pachatele.

mar s přispěním Veroniky Forejtové TN.cz