Cyklista nepřežil srážku s autem, druhý chlapec bojuje o život

Nehoda cyklistky
Zdroj: oficiální zdroj
Po srážce s osobním autem zemřel cyklista (ilustrační foto)

Mladý cyklista zemřel po noční srážce s autem na Frýdecko-místecku. Druhý byl převezen do nemocnice.

Ford Mondeo v noci z pátku na sobotu na silnici mezi Soběšovicemi a Domaslavicemi srazil cyklistu, který převážel dalšího kamaráda a kamarádku.


Nehoda se stala asi deset minut po půlnoci. Před přijíždějícím fordem přejel cyklista náhle do protisměru a narazil do pravého boku auta.

 

"Osmnáctiletý cyklista nejevil po příjezdu záchranářů známky života, záchranáři proto okamžitě po příjezdu zahájili resuscitaci. Mladíka se jim k životu přivést nepodařilo. Měl mnohočetná vážná zranění, kterým na místě podlehl,“ řekl mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.
 

Jeho dvaadvacetiletý kamarád, se záchranáři zpočátku komunikoval a pohyboval se v okolí nehody. "Později upadl do bezvědomí, záchranáři měli podezření na poranění mozku,“ řekl Humpl. Mladíka proto převezli na ARO frýdecko-místecké nemocnice.


"Jednadvacetiletá dívka v šoku z místa nehody utekla a pátral po ní psovod," řekl mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec. Dívka se na místo sama později vrátila," doplnil Žurovec. Dívka utrpěla jen lehčí zranění.
 

Později ho připojeného na dýchací přístroj a monitor srdeční činnosti sanitkou transportovali do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.


Policisté budou zjišťovat, zda mrtvý chlapec na kole skutečně jel a zda před jízdou nebyl alkohol.


Nehodu vyšetřuje policie. "Byla nařízena soudní pitva," řekl Žurovec.
 

muf tn.cz / Mediafax