Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

tragická srážka

Cyklista srazil a zabil ženu na přechodu. Po měsících ho vypátrala policie

Přechod pro chodce. Ilustrační foto
Zdroj: tn.cz
ilustrační foto

Pět měsíců policii trvalo, než vypátrala cyklistu, který v polovině dubna srazil v Šumperku šestasedmdesátiletou důchodkyni. Žena, která s vnukem přecházela na zelenou, pak bojovala v nemocnici o život. A před měsícem zemřela.

Tím, kdo seniorku srazil, je třiadvacetiletý muž ze Štítů, kterého usvědčil kamerový záznam. Na něm je vidět, jak přímo na přechodu ženu srazí, proběhne krátký dialog a poté odjíždí. Seniorka přitom utrpěla vážná zranění a ležela v ostravské nemocnici, kde po čtyřech měsících zemřela.
 

 

Muž policii uvedl, že před sebe neviděl, protože se otočil a zdravil kamaráda. Žena mu prý po střetu také řekla, že je v pořádku a proto odjel. Případ teď musí rozplést policie.
 

"V současné době proběhl výslech, muž se k činu přiznal a při vyšetřování spolupracuje. Uvedl, že vůbec netušil, že se nehoda vyšetřuje. Zjistil to až když jsme ho zadrželi. V současné době je obviněný z ublížení na zdraví z nedbalosti. Za to mu hrozí až jeden rok odnětí svobody," uvedl k případu mluvčí policie olomouckého kraje Josef Bednařík.
 

tn.cz / gar