Už ho našli

Cyklista v Jihlavě (56) vyndal pistoli a vystřelil na motoristu

Muž s pistolí
Zdroj: isifa.com
ilustrační foto

Policie našla cyklistu, který dnes ve 4 odpoledne po hádce zaútočil na řidiče renaultu Kangoo plynovou pistolí. Z místa činu totiž cyklista ujel.

Ke sporu mezi cyklistou a řidičem osobního auta došlo v jihlavské Havlíčkově ulici, uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová s tím, po útočníkovi policie pátrá.
 

"Policisté na místě konfliktu nalezli zraněného řidiče vozidla a muže, který případ oznámil. Šestašedesátiletého zraněného převezla sanitka na ošetření do nemocnice," dodala mluvčí.
 

Dosavadní vyšetřování ukázalo, že cyklista i řidič auta jeli po Okružní ulici ve směru od ulice Brněnská a začali se hádat. I přesto v jízdě pokračovali po Havlíčkově ulici, kde nedaleko základní školy auto cyklistu předjelo, jeho řidič zastavil a z vozu vystoupil.
 

"Během stupňujícího se konfliktu cyklista vyndal z tašky plynovou pistoli a na řidiče vystřelil. Poté z místa odjel. Zraněnému přispěchal na pomoc náhodný svědek, který přivolal policisty," upřesnila Kroutilová.

 

 

Policisté zjistili podrobný popis neznámého cyklisty a začali po něm okamžitě pátrat. Ve čtvrtek zjistili, že střelcem byl šestapadesátiletý muž z Jihlavska.

 

Případ policisté v současné době šetří pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Podle Kroutilové ale není vyloučeno, že bude právní kvalifikace činu po prošetření ještě změněna.

hel tn.cz / Mediafax