Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Motorkářku srazil vlak, cyklistu přejelo auto

eyecatcher: nehoda cyklisty a motorky
Zdroj: TN.cz

V Děčíně srazil motocyklistku vlak. Auto přejelo ležícímu cyklistovi přes hrudník. Byl na místě mrtvý. Mohl ale zemřít už před nehodou.

V Březové ulici v Děčíně v pondělí ráno srazil motocyklistku vlak. “Asi devětadvacetiletá řidička přejížděla přes nechráněný železniční přejezd v době, kdy blikaly výstražné signály,“ řekl mluvčí děčínské policie Ladislav Cvik.

 

Právě projíždějící vlak motocyklistku srazil. Utrpěla těžká poranění. “Záchranáři pro ní povolali vrtulník,“ dodal mluvčí. Ten ale neměl kde přistát, a tak záchranáři převezli ženu do děčínské nemocnice, kde ji naloží do vrtulníku.

Auto přejelo cyklistu ležícího na silnici

 

Dopravní nehoda s tragickými následky se stala v noci na pondělí v Suchdolu nad Odrou. Automobil tam přejel cyklistu, který ležel na silnici, informoval policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

 

Osmatřicetiletý řidič vozu Ford Galaxy projížděl Suchdolem nad Odrou těsně před desátou hodinou v noci ze směru od Nového Jičína. V ulici Za Nádražím si až na poslední chvíli všiml, že na silnici leží muž i se svým kolem. Strhl sice volant vpravo, ale přesto levou částí přejel cyklistovi přes hrudník. Devětašedesátiletý muž byl na místě mrtvý.

 

"Nařízena pitva by měla určit, proč ležel cyklista na silnici, zda nebyl pod vlivem návykových látek, nebo nebyl zraněný. Jednou z možných variant je také to, že už byl mrtvý," řekl Tomšík.

 

"Řidič vozu může být obviněn z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti, protože nepřizpůsobil za zhoršených viditelnostních podmínek rychlost auta tak, aby stihl na nečekanou situaci zareagovat," dodal Tomšík.

 

Další dva mrtví motorkáři

 

Na silnicích se umíralo i neděli. V Praze se srazil motorkář s autobusem. Nehodu nepřežil. V Jedovnicích na Blanensku zase srazilo třicetiletého motocyklistu auto.

O dalších víkendových nehodách se dočtete ZDE.

 


 

gib, kap tn.cz / Mediafax