útok v městě strachu

DALŠÍ RVAČKA V DUCHCOVĚ: 12letého kluka dobili klacky

Chlapec
Zdroj: isifa.com
Chlapec skončil po útoku u lékaře. Ilusttrační foto.

Severočeský Duchcov je opět na nohou . Policisté tam vyšetřují další brutální útok. Ten se odehrál jen několik dní poté, co tam skupina agresorů surově zbila manželský pár.

Brutální rvačka pěti chlapců se odehrála v duchcovském zámeckém parku v pondělí v podvečer. Incident už vyšetřuje policie. Jednou z obětí útoku je teprve 12letý chlapec. Celkem se prrvalo pět chlapců ve věku 7 až 12 let.
 

"Odehrál se tam konflikt mezi nezletilými osobami. Z důvodu jejich nízkého věku zatím nemůžeme poskytovat bližší informace," potvrdila mluvčí Veronika Hyšplerová.


"Všemu předcházel slovní konflikt, který vyvrcholil ve vzájemné napadení. 12letý chlapec při něm utrpěl pohmožděniny," doplnila odpoledne mluvčí.
 

 Na sociálních sítích mluví lidé o tom, že chlapce zmlátila skupinka jiných hochů. "Je to asi hodina, kdy pět Romů zbilo klacky v zámecké zahradě 12letého Ericha D. Je to syn mé kamarádky a sousedky. Šel jen nakoupit. Klučinu znám, je to slušný hoch. Nikdy nikomu nic neudělal," napsala včera večer na Facebooku Lenka Pešatová.


Jakýkoliv rasový motiv ale policie rezolutně odmítá. "Jde spíše o chlapeckou rvačku. V žádném případě to nesouvisí s květnovým incidentem," upozorňuje Hyšplerová.

 

 

Podle Pešatové chlapec skončil s vážnými zraněními u lékaře. "Jeho mamka s ním jela k lékaři. Na zádech má od proutků červené čáry a na oku monokla," popsala Pešatová, jak chlapec dopadl.

 

Policie ale případ musí kvůli nízkému věku hochů odložit. "Vše bude předáno sociálnímu odboru, aby prošetřil poměry v rodinách dětí," uzavřela mluvčí policie.
 

V Duchcově je už několik týdnů napjatá atmosféra. V polovině května totiž skupina lidí napadla manželský pár a předtím ještě cyklistu. Útok zachytily kamery.
 


Policie po incidentu zadržela pět osob ve věku od 16 do 44 let. Jde o tři muže a dvě agresivní ženy. Byli obviněni z trestných činů těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví. Útočníci nebyli vzati do vazby a jsou vyšetřováni na svobodě. Policisté nevylučují, že útok měl rasový podtext.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak zajistit dětem bezpečí na cestě do školy a zpět?
Základy sebeobrany pro holky
10 důvodů, proč roste agresivita u dětí. Váš názor?
Jde o to, jaký člověk je, ne jakou má barvu

vrl TN.cz