Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

lidská zrůdnost

Další opuštěný pes uvázaný u stromu! Policie hledá viníky

Zdroj: TV Nova

Série nálezů psů uvázaných ke stromům v lesích na Jablonecku nekončí. Teď objevili lidé v Pasekách další opuštěnou fenku křížence přivázanou v lese. Přivolala je žalostným vytím a kňučením.

Nebýt toho, že fena v lese kvílela, zřejmě by u stromu zahynula. "To byl takový divný štěkot, tak jsme se šli do lesa podívat. Pejsek byl přivázaný provázkem za krk, ani obojek neměl. A hrozně kňučel. To byl spíš nářek,“ popisuje okolnosti nálezu žena, která psa objevila. Vysvobozené zvíře už je v záchranné stanici. V okolí je to přitom už třetí opuštěný pes v krátké době. Všechny případy vyšetřuje policie.
 

Série nálezů přivázaných opuštěných psů začala dobrmanem, kterého se někdo zbavil tak, že ho prostě přivázal ke stromu. Pes navíc trpěl pokročilým stadiem rakoviny. Vzala si ho k sobě zpátky rodina, která ho měla, než jí před lety utekl.
 

 

Druhým byl malý špic. Toho se zbavil jeho majitel, protože údajně hodně štěkal. Po odvysílání případu se ozvalo útulku i do redakce TV Nova mnoho zájemců. Po karanténě tak zamíří k adopci do Prahy, k divačce, která byla nejrychlejší.
 

 

Posledním případem je zmiňovaná fena velkého křížence, kterou někdo síťovinou a kusem vodítka také přivázal v lese. Jde o mladou, zhruba desetiměsíční fenku. Našli ji u obce Paseky na Jablonecku. I když je už v útulku, je na tom špatně psychicky. Zatím je bez radosti a odevzdaná, není tedy zcela jasné, čím si až dosud musela projít.
 

Pouze u předposledního případu se podařilo vypátrat majitele psa. Ten ovšem tvrdí, že psa někomu daroval, takže dokázat vinu za opuštění zvířete konkrétnímu člověku bude zřejmě dost těžké.
 

Policie v Jablonci nad Nisou pátrá po všech, zatím tedy třech lidech, protože se dopustili týrání zvířete. Majitelka útulku to připisuje chudobě chovatelů, protože všechna zvířata neměla ani náležitou veterinární péči.

TV Nova tn.cz / gar