DALŠÍ POLICISTA V RUKOU INSPEKCE! Obchodoval s neokolkovanými cigaretami!

Inspekce Policie ČR zadržela příslušníka cizinecké policie, který dlouhodobě obchodoval s cigaretami, které nakoupil v bezcelní zóně pražského ruzyňského letiště.

Do vyhrazených prostor letiště bez kontroly navíc pouštěl i komplice, sdělila v pátek Mediafaxu mluvčí inspekce Radka Sandorová.

 

"Za nelegální nákupy neokolkovaných tabákových výrobků v prostoru bezcelní zóny letiště byl zadržen policista z Inspektorátu cizinecké policie mezinárodního letiště Praha Ruzyně," upřesnila Sandorová.

 

Policista podle ní nejméně od letošního května 43krát nakoupil tabákové výrobky v bezcelní zóně. Za zboží v hodnotě téměř 200 tisíc korun ale nezaplatil povinnou platbu, zboží prostě vynesl ven.

 

S cigaretami takto obchodoval, i když byl ve službě, zboží dokonce vozil služebními auty. K nákupům používal padělané nebo pozměněné palubní lístky.

 

"Ke vstupu do vyhrazených prostor letiště zneužíval svého služebního postavení, které ho opravňovalo ke vstupu do těchto prostor pouze za účelem plnění služebních povinností. Dále policista umožňoval neoprávněný vstup do vyhrazených prostor letiště i dalším osobám, a to bez jakékoli kontroly," zdůraznila Sandorová.

 

Psali jsme:

POLICISTÉ ZNEUŽÍVALI PRAVOMOC! Vyšetřuje je inspekce...

SKANDÁL U POLICIE: Inspekce zatkla 17 policistů kvůli ÚPLATKŮM! Za peníze PRACOVALI PRO FILMAŘE!

 

"Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 1 byl podán návrh na zahájení trestního stíhání podezřelého policisty pro přečin zneužití pravomoci úřední osoby a přečin podvodu. Státní zástupce jej akceptoval," doplnila mluvčí. V případě odsouzení hrozí policistovi až 3 roky vězení.

 

 

tn.cz / Mediafax