Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Noční honička

PARTA: Kamarád muže, co zabil policistku, utekl od nehody

Zdroj: TV Nova

Další řidič v noci ujížděl policistům u Kostelce nad Labem. Dokonce jde o jednoho člena party kolem Josefa Nováka, který před třemi měsíci srazil pod vlivem drog policistku. Novákův kamarád před policií prchal pouhý den po rekonstrukci květnové tragické nehody a jen pár set metrů od osudného místa. Nakonec naboural a utekl.

Josef Novák - jedenáct zákazů řízení. Nancy Langová - jeden zákaz řízení. Martin Čurda - tři zákazy řízení. Daniel Chlebek - devět zákazů řízení

 

Poslední jmenovaný v pátek znovu ujížděl policii. Přestože má už devět zákazů, po posledním zadržení ho soud neposlal do vazby.Teď zřejmě Chlebek zpanikařil, když uviděl policejní hlídku.

 

"Začal ujíždět, my jsme se rozhodli ho zkontrolovat a po krátkém, asi kilometrovém, pronásledování vozidlo havarovalo," uvedl pro TV Nova zasahující policista. Z převráceného nabouraného auta se potom muž vysoukal a před policisty utíkal do polí. Od noci po něm pátrají hlídky a psovodi. Doteď se skrývá.

 

"Byli jsme požádáni policií o součinnost, to znamená osvícení místa nehody a okolí," uvedl Martin Škrabánek, velitel zásahu, HZS Stará Boleslav. Spolujezdce policisté chytili. Jde o Milana Ladru, dalšího kamaráda z nechvalně proslulé party kolem Josefa Nováka.

 

Skupina je známá tím, že se baví rychlou jízdou pod vlivem drog. Ani po sražení ženy zákona si z toho evidentně nic nedělají. Třeba Josef Novák nebo Martin Čurda už ale skončili ve vazbě. Jenže ani to dětem matku nevrátí a další bezohlední řidiči dál v klidu sedají za volant bez postihu.

ana / s přispěním M. Holka TN.cz