Zastavili ho včas

Další zběsilá honička se zfetovaným řidičem! Ujížděl se zákazem řízení!

Kradené auto ujíždělo policii
Zdroj: Policie ČR
Foto z místa
Téma:

Se zdrogovanými řidiči, kteří ujíždí před policií, jako by se po smrti policistky u Brandýsa nad Labem roztrhl pytel. Další takový řidič ujížděl policistům na Novojičínsku, navíc v kradené Octavii.

"V sobotu krátce před druhou hodinou ranní si všimli příborští policisté v Sedlnici vozidla Škody Octavia, se zatemněnými skly. S ohledem na skutečnost, že se jedná o typ vozidla, který je stále v kurzu zlodějů jej chtěli zastavit. Řidič však na výzvy nereagoval, sešlápl plyn a policistům ujížděl," uvedl mluvčí Petr Gřes.

 

 

Mladík za volantem Octavie ujížděl přes několik měst a obcí, v průběhu honičky ale havaroval do příkopu a jeho cesta tak skončila. I po havárii se ale mladík stále snažil ujet, tou dobou ho už ale zadržela policejní hlídka.

 

 

"Uvnitř vozidla se nacházely další osoby včetně mladé dívky. Všichni skončili v režimu zajištění na policejní služebně. Řidič ve věku 22let ze Štramberku se snažil opustit místo řidiče a přelézal na místo spolujezdce. To mu však nepomohlo. Celá osádka auta ve věku od 17 do 22let byla pod vlivem drog," doplnil mluvčí.

 

 

Jak ukázala následná kontrola, auto bylo odhlášeno z provozu a registrační značky byly kradené. Aby toho nebylo málo, má mladý řidič vysloven zákaz řízení, v autě pak policisté ke všemu našli drogy.

 

"Řidiči i posádce vozidla bylo úplně jedno, co se může stát. Pod vlivem drog ohrožovali jak sebe tak i ostatní účastníky silničního provozu," dodal na závěr Gřes.

Související témata:
TN.cz