Řidič dopaden

Další ZBĚSILÁ HONIČKA v Praze! Ujížděl policistům, srazil chodce a naboural auta

Zběsilá honička se v úterý odpoledne odehrála v ulicích Prahy. Policistům ujížděl muž, kterého pronásledovali už ráno. Odpoledne se jim řidiče podařilo po honičce chytit.

"Poprvé se policisté snažili řidiče zastavit ve Vrchlického ulici ve tři čtvrtě na devět ráno. Důvodem bylo, že měl řidič na přední části vozu ručně psanou registrační značku a na oknech neprůhledné fólie, což je samozřejmě v rozporu s technickými podmínkami provozu na pozemních komunikacích. Řidič vozidla Audi ale pokynů policistů k zastavení nerespektoval a začal před nimi ujíždět Plzeňskou ulicí, dále Jinonickou, Karlštějnskou, Butovickou, Bucahrovou až na Rozvadovskou spojku a dále na dálnici D5," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

A právě na dálnici se vozidlo policistům ztratilo z dohledu. Podruhé pak chtěli stejné vozidlo policisté zkontrolovat ve Freyově ulici. 

 

"Ani zde ale řidič na pokyn policistů nezastavil a začal opět ujíždět. Tentokrát ulicemi Kolbenova, Vysočanská, Kovanecké, Sokolovská, Českomoravská až na Balabenku a Palmovku, kde byl zadržen. Při tomto druhém ujíždění řidič Audi srazil na jednom z přechodů v Sokolovské ulici právě přecházejícího chodce a na Palmovce naboural dvě auta," doplnil Hulan.

 

Po zadržení policisté zjistili, že muž (24) před nimi ujížděl pod vlivem drog a se 3 platnými zákazy řízení. Řidič má navíc bohatou trestní minulost. V 9 případech ho policie musela řešit pro několik trestných činů.
 

 

"V tuto chvíli je zadržený podezřelý ze třech trestných činů, a to maření výkonu úředního rozhodnutí, ohrožení pod vlivem návykové látky a násilí proti úřední osobě, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na šest let. Prošetřování celé události i nadále pokračuje," dodal na závěr mluvčí.

TN.cz